verifikimiifakteve.mksitemap
verifikimiifakteve.mksitemap

Белешки за популизмот: 10 КОЛУМНИ НА САШО ОРДАНОСКИ ВО 2015 ГОДИНА

on 30 - 12 - 2015       
Сашо Орданоски. Фото: Цивил, скриншот
Сашо Орданоски. Фото: „Цивил“, скриншот

 

  1. По Договорот од Пржино: Нема „свети крави“ во македонските медиуми (29. 09. 2015)
  1. Белешки за популизмот: Десет причини да се продолжи со протестите (16. 09. 2015)
  1. ЕКСКЛУЗИВНО: На Груевски му е подметнато последното интервју! (28. 05. 2015  )
  1. Белешки за популизмот: Да си Гордана Јанкулоска (07. 05. 2015)
  1. Белешки за популизмот: Зошто Груевски не го апси Заев?  (16. 04. 2015)
  1. Пропагандата на власта до гуша во… проблеми (06. 04. 2015)
  1. Белешки за популизмот: Луѓе со потрес на мозокот (26. 03. 2015)
  1. Кога наративот се распаѓа, вистината избива на површина (20. 03. 2015)
  1. Белешки за популизмот: Сто нијанси на црно (09. 03. 2015)
  1. Белешки за популизмот: Внимавајте, деспотот повторно ќе лаже (18. 02. 2015)

 

Претплатете се за најнови вести