verifikimiifakteve.mksitemap
verifikimiifakteve.mksitemap

Сервис за проверка на факти од медиумите

Проект на УСАИД за зајакнување на медиумите во Македонија
USAID Logo

ЗА

Без одлука Груевски користел службени возила и обезбедување

Iva
Насловот е лаѓен и сосема спротивен на текстот. Имало одлука или немало одлука, или кога возел без одлука? Или па овој текст не треба да го рецензирате, оти е за Груевски може и да лажат?


07 - 06 - 2017


ЗА

Без одлука Груевски користел службени возила и обезбедување

Iva
Насловот е лаѓен и сосема спротивен на текстот. Имало одлука или немало одлука, или кога возел без одлука? Или па овој текст не треба да го рецензирате, оти е за Груевски може и да лажат?


07 - 06 - 2017


ЗА

Груби сослушан во ОЈО, тврди дека и тој бил нападнат во Собранието

BDI
Шпекулативен и неточен прилог кој што ја наведува публиката како да размислува. Очигледна намерна негативна кампања и пропаганда против Пратеникот Артан Груби http://www.alsat-m.tv/mk/груби-сослушан-во-ојо-тврди-дека-и-тој/


12 - 05 - 2017


СТРАНА 4 of 270« ПРВА...23456...102030...ПОСЛЕДНА »

Претплатете се за најнови вести