verifikimiifakteve.mksitemap
verifikimiifakteve.mksitemap

Сервис за проверка на факти од медиумите

Проект на УСАИД за зајакнување на медиумите во Македонија
USAID Logo

ЗА

Таткото на Алмир: Судот уште еднаш го уби Алмир (видео)

МЕДИУМ
Тенденциозен прилог на Алсат М како и многу други во низа. Во овој случај медиумот се поставува навивачки и сака да изврши притисок вра судството. Изјава од адвокатот на Бобан Илиќ нема, едностран текст.


21 - 06 - 2019


СТРАНА 3 of 33112345...102030...ПОСЛЕДНА »

Претплатете се за најнови вести