verifikimiifakteve.mksitemap
verifikimiifakteve.mksitemap

Сервис за проверка на факти од медиумите

Проект на УСАИД за зајакнување на медиумите во Македонија
USAID Logo

ЗА

АЛАРМАНТНО: ХИВ и Сида рапидно се шират меѓу хомосексуалците во Македонија

Росана
Сензационалистичкото известување за местото на живеење, возраста, сексуалната ориентација и сл., не само што може да доведе до откривање на нечиј идентитет, туку и сериозно да ги обесхрабри граѓаните да се тестираат за ХИВ, а оние кои веќе се тестирале и се ХИВ-позитивни, ги одвраќа од тоа да побараат медицинска грижа и да пристапат кон лекување. Со оглед на тоа што ХИВ не претставува директно пренослива инфекција и невозможно е да се пренесе преку вообичаени социјални контакти, не смее да се третира како карантинска болест и да се нарекува “зараза”.


30 - 11 - 2016


ЗА

Искуствата на порно актерка: Секс во авион, скокање со падобран..доживеав четири оргазми во воздух!

Саша
Нашле трејлер од филм за порно актерка од пред пола година и од тоа направиле "вест" што ја копираат и други провладини портали. http://www.time.mk/c/365a158e1a/ Порно како click bait? Wow, генијално, како никому другому не му текнало!


28 - 11 - 2016


СТРАНА 30 of 287« ПРВА...1020...2829303132...405060...ПОСЛЕДНА »

Претплатете се за најнови вести