verifikimiifakteve.mksitemap
verifikimiifakteve.mksitemap

Претставувања на Ромите во медиумите од Македонија

on 8 - 04 - 2014       

По повод 8 април – денот на Ромите, потсетуваме на дел од рецензиите и анализите во кои се обработува односот на некои од медиумите кон оваа етничка заедница.

Анализи и новинарски лекции

Рецензии

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Претплатете се за најнови вести