verifikimiifakteve.mksitemap
verifikimiifakteve.mksitemap

ЗА

СДСМ во неколку наврати го користеше слоганот ДОСТА Е

Sanjar Baader
Со задоволство ви го праќам овој наслов кој дефинитивно заслужува рецензија. Благодарам однапред и морам да додадам нема текст кој го немам прочитано од овој портал, ве следам секој ден и се повеќе ви се воодушевувам. Секоја чест, продолжете со одличната работа. Срдечен Поздрав
http://www.kurir.mk/makedonija/vesti/136228-SDSM-vo-nekolku-navrati-go-koristese-sloganot-DOSTA-E


05 - 11 - 2013


ЗА

Гробари и Делии набавуваат ножеви, секири, куки и огнено оружје – Се подготвуваат за крвава пресметка

Стефан
Бидејќи на сите нормални луѓе им е јасно дека ова нема врска, а дури и да има Сител сигурно не би имале инфо. Ако може рецензија со која ќе заклучиме како новинариве дошле до овие значајни и тајни факти.
http://sitel.com.mk/mk/grobari-i-delii-nabavuvaat-nozhevi-sekiri-kuki-i-ogneno-oruzhje-se-podgotvuvaat-za-krvava-presmetka?fb_comment_id=fbc_228402177326608_722110_228417557325070#f1c76a2b6c


05 - 11 - 2013


ЗА

Чудовиште создадено со ГМО

Јован Петров
Stanojko Markovik Kolku se informirani nasite mediumi: http://www.plusinfo.mk/vest/112641/Chudovishte-sozdadeno-so-GMO http://depletedcranium.com/the-belgian-blue-no-its-not-a-gmo/ Belgian Blue, e rasa na goveda koja e dobiena so selekcija na zivi goveda, a ne so laboratoriski manipulacii na geni. Bilo kade vo evropa (jas sum videl niz paris) deka Belgian Blue se prodava i vo BIO oddel (i se prodava kako specialitet) poshto ne se koristi modifikacija na geni nego se pravi cross-breading. vo osnova se dobiva na istiot nachin kako shto e dobiena soya-ta.. ali nema veze.. strashno e na izgled .. sigurno e GMO https://www.facebook.com/stanojko.markovik/posts/10151817366039160
http://www.plusinfo.mk/vest/112641/Chudovishte-sozdadeno-so-GMO


03 - 11 - 2013


Претплатете се за најнови вести