verifikimiifakteve.mksitemap
verifikimiifakteve.mksitemap

Сервис за проверка на факти од медиумите

Проект на УСАИД за зајакнување на медиумите во Македонија
USAID Logo

ЗА

Братот на Кили се предомисли, не се враќа во Македонија

Зомби
Насловот ја „демантира“ содржината: „Владимир се огласи преку Фејсбук, најавувајќи дека не бега, туку дека е во Грција и во понеделник ќе се врати во Македонија.“
http://plusinfo.mk/vest/105345/Bratot-na-Kili-se-predomisli-ne-se-vrakja-vo-Makedonija


10 - 09 - 2013


ЗА

Читајте ги декларациите за заштита од ГМО

Ели П.
Уште да имаше изјава од некој генетичар, биолог, експерт еве не знам, што ќе објасни што треба да препознаам кога ќе ја читам декларацијата...како се обележани состојки во кои има вкрстени гени од растенија и животни од друг вид
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=8301395528&id=9&prilog=0&setIzdanie=22965


05 - 09 - 2013


СТРАНА 309 of 318« ПРВА...102030...307308309310311...ПОСЛЕДНА »

Претплатете се за најнови вести