verifikimiifakteve.mksitemap
verifikimiifakteve.mksitemap

Сервис за проверка на факти од медиумите

Проект на УСАИД за зајакнување на медиумите во Македонија
USAID Logo

ЗА

ФОТО: Ова е луксузниот џип во кој се вози Шеќеринска

Sanja
Ниту се гледа дали жената на сликата е Шеќеринска, а дури не ни личи на неа. Статијата е ставена во Вести, што е смешно, не ми се верува што се не поминува за вести кај нас. „Веста“ се состои од една реченица и 4 слики.
http://puls24.mk/makedonija/vesti/foto-ova-e-luksuzniot-dip-vo-koj-se-vozi-sekerinska


31 - 01 - 2014


ЗА

ВИДЕО: Причина повеќе зашто не треба да го ставате телефонот под перница

Игор Војноски
Написот е илустриран со видео од youtube. Тоа што авторот на текстот не сфатил е дека видеото е всушност направено од човек кој смета дека тврдењето за влијание на WiFi сигналот е глупост и истото го потврдува преку експериментот кој е прикажан во видеото. Видеото не само што не го потврдува тоа што се тврди во текстот, туку напротив го негира на најдиректен начин преку експериментален доказ. Повеќе детали за експериментот овде: http://mavericktse.is-a-geek.com/wordpress/archives/851
http://a1on.mk/wordpress/archives/272477


26 - 01 - 2014


ЗА

sjd

privat
seks skandal ose lidhje dashurie?! e paqarte.
http://www.tetova1.com/portali/maqedoni/seks-skandali-trondit-koalicionin-vmro-dpmne-bdi


25 - 01 - 2014


СТРАНА 286 of 318« ПРВА...102030...284285286287288...300310...ПОСЛЕДНА »

Претплатете се за најнови вести