verifikimiifakteve.mksitemap
verifikimiifakteve.mksitemap

Сервис за проверка на факти од медиумите

Проект на УСАИД за зајакнување на медиумите во Македонија
USAID Logo

ЗА

Нов опасен тренд помеѓу младите: Пушење алкохол!

Н.Н.
Од насловот прво помислив дека се работи за вест од Македонија, оти не беше назначено дека се работи за нешто што се случува во САД. Потоа, кога веќе го отворив, видов дека за „трендот“ зборуваат само некои американски доктори, а дека нема ниту еден податок што е релевантен за нашите млади. Испаѓа повеќе како промоција на опасниот тренд кај што го нема, отколку известување.
http://tocka.com.mk/3/104709/nov-opasen-trend-pomegju-mladite-pusenje-alkohol


02 - 10 - 2013


ЗА

За жените мирисот на бебе е како дрога за мозокот!

Марга Брашнарска
Пропагандна проституција претставена како новинарство. Некои научници откриле дека шио ми га Џура. Што не испитаат колку жени во Македонија патат од постпородилна депресија?
http://www.kurir.mk/magazin/zivot/131823-Za-zenite-mirisot-na-bebe-e-kako-droga-za-mozokot


02 - 10 - 2013


СТРАНА 272 of 290« ПРВА...102030...270271272273274...280290...ПОСЛЕДНА »

Претплатете се за најнови вести