verifikimiifakteve.mksitemap
verifikimiifakteve.mksitemap

Сервис за проверка на факти од медиумите

Проект на УСАИД за зајакнување на медиумите во Македонија
USAID Logo

КОНКУРС: новинари, видеорепортери, камермани, видеодизајнер – Агенција „Мета“

on 28 - 10 - 2015       
Овој напис го има и на: Албански

 

metamk-logo-3-novo

 

Новинската агенција „Мета“, проект на Фондацијата за интeрнет и општество „Метаморфозис“, има потреба од хонорарни соработници во градовите низ Македонија:

  • 6 (шест) новинари – видеорепортери
  • 6 (шест) камермани
  • 1 видеодизајнер – графички уредник (во Скопје)

Заинтересираните мотивирани кандидати треба да испратат куса биографија со предлог-теми на кои би сакале да работат видеоприлози на konkurs@meta.mk, најдоцна до 10 ноември.

Искуството не е одлучувачко, но работата и соработката со локалните медиуми ќе се сметаат за предност.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претплатете се за најнови вести